Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Świetlówki LED

( ilość produktów: 187 )
Świetlówki 60cm
Świetlówki 90cm
Świetlówki 120cm
Świetlówki 150cm
Pozostałe świetlówki

Energooszczędne świetlówki liniowe LED

W naszym asortymencie znajdziesz świetlówki liniowe LED, które cechuje energooszczędność i wysoka trwałość. W ofercie posiadamy świetlówki LED: 60 cm, 90 cm, 120 cm i 150 cm. Sprawdź szczegóły na stronie i wybierz coś dla siebie!

Na rynku oświetleniowym możemy znaleźć wiele rodzajów świetlówek: od tradycyjnych lamp fluorescencyjnych, po LED-owe tuby. Różnią się od siebie średnicą (T5, T8, T12), rodzajem trzonka (np. G13 lub E27), długością czy też kształtem. Do wyboru mamy klasyczne świetlówki liniowe czyli tzw. jarzeniówki (doskonale sprawdzą się w sklepach, biurach lub budynkach użyteczności publicznej), świetlówki kompaktowe (powszechnie używane w domach), świetlówki miniaturowe (np. do podświetlania akwariów) bądź świetlówki dekoracyjne. Warto też zwrócić uwagę na sposób zasilania (jednostronnie lub dwustronnie) oraz to, z czego została wykonana obudowa. Popularne szklane obudowy świetnie odprowadzają ciepło i są tańsze, ale bywają też bardziej podatne na stłuczenia Obudowy polimerowe cechuje wyższa cena ale też większa wytrzymałość.

Świetlówki tradycyjne a świetlówki LED - różnice

Świetlówki liniowe tradycyjne, a świetlówki liniowe LED Świetlówki liniowe są powszechnie stosowane w przestrzeni biurowej i przemysłowej, ale też można je spotkać w domach i mieszkaniach. Wyróżniamy świetlówki liniowe tradycyjne, a więc istniejące na rynku już od dłuższego czasu. Są to lampy fluorescencyjne należące do lamp wyładowczych. Na skutek wyładowania elektrycznego w parach rtęci o niskim ciśnieniu dochodzi do powstania promieniowania nadfioletowego. Potem dzięki luminoforowi promieniowanie zamieniane jest na światło widzialne. Jeżeli tradycyjne świetlówki liniowe nie są dobrej jakości, to uciążliwy może być efekt tętnienia światła i migotania.

Dla usprawnienia i bardziej komfortowego korzystania ze świetlówek zastosowano w nich technologię LED. Świetlówki liniowe LED wyposażone są w układ elektroniczny, dzięki czemu możliwe jest zasilanie ich bezpośrednio z sieci prądem przemiennym. Składają się z diod, które są energooszczędne i emitują światło bezpieczne dla naszego narządu wzroku. Zalety świetlówek LED Wybór świetlówki liniowej LED skutkuje wieloma korzyściami dla użytkownika. Są przede wszystkim energooszczędne, pozwalają na oszczędności do 50% wykorzystywanej dotychczas energii. Ich żywotność szacuje się nawet na 50 000 godzin. Świecą więc kilkakrotnie dłużej niż tradycyjne żarówki. Świetlówki z technologią LED nie nagrzewają się. Oznacza to, że można je zamontować w miejscu, gdzie powierzchnia jest wrażliwa na wysoką temperaturę. To znacznie poszerza spektrum zastosowania świetlówek. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest też brak konieczności nagrzania się świetlówki. Od razu świeci ona swoim pełnym światłem, nie potrzebuje czasu, by zaświecić swoją pełną mocą. Świetlówki LED liniowe wpisują się również w eko styl życia. Nie zawierają rtęci, ani żadnych innych szkodliwych substancji. Są więc przyjazne środowisku naturalnemu. Zapoznaj się z naszą ofertą świetlówek liniowych, takich jak świetlówki LED 60 cm!

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel