Darmowa dostawa od 50zł - Pocztex24 - Regulamin
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Świetlówki liniowe

( ilość produktów: 88 )
Świetlówki T5
Świetlówki T8
Owadobójcze
Antybakteryjne

Liniowe świetlówki tradycyjne to energooszczędne źródło światło, które doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest niezawodne, bezcieniowe oświetlenie o dużej mocy, a więc np. w biurach, magazynach, budynkach przemysłowych i sklepach, ale też w przydomowym garażu lub piwnicy. Wybierając szklane świetlówki tradycyjne, warto zainwestować w dobre, markowe lampy. Mamy wtedy pewność, że będą one działać bez zarzutu przez długi czas, emitując wysokiej jakości naturalne światło, bez efektu migotania.

Rodzaje świetlówek tradycyjnych

Tradycyjne świetlówki różnią się między sobą wieloma cechami. Jednym z kryteriów na podstawie którego możemy wyróżnić kilka rodzajów świetlówki, jest ich kształt. W naszej ofercie dostępne są świetlówki liniowe, a więc klasyczne lampy o wyglądzie prostej rurki. Mają bardzo wszechstronne zastosowanie, są uniwersalne i świetnie sprawdzają się zarówno w domu i biurze, jak też budynkach użytku publicznego i zakładach przemysłowych. Tradycyjne świetlówki mogą jednak być też mniejszych rozmiarów, są to świetlówki miniaturowe, które stosuje się m.in. w akwariach i do podświetlania szyldów. Mamy jeszcze świetlówki okrągłe, czyli wygięte w taki sposób, aby nadać im kształt okręgu. Ich funkcja jest zazwyczaj dekoracyjna, ponieważ cechują się nietypowym, oryginalnym kształtem.

Średnica i rodzaj trzonka świetlówki

Każda świetlówka tradycyjna oznaczona jest konkretnym symbolem i warto wiedzieć, co każdy z nich oznacza. Jest to ważne dla właściwego dopasowania świetlówki do oprawy. Możemy spotkać się z oznaczeniem T5, a więc świetlówkami tradycyjnymi o średnicy 16 mm. T8 informuje nas o tym, że świetlówka ma średnicę 26 mm. Jeżeli jest oznaczona symbolem T12, to wiemy, że średnica tej konkretnej świetlówki jest równa 36 mm.

Świetlówki tradycyjne mają ponadto różne kształty trzonków. G5 to trzonek okrągły z dwoma pinami, dedykowany dla świetlówek o średnicy 16 mm. Świetlówka tradycyjna z oznaczeniem G12 ma trzonek okrągły, który jest stosowany w świetlówkach o średnicy 26 mm. Jeżeli chodzi o E14, to jest to mały gwint dla świetlówek kompaktowych, do użytku domowego. Trzonek E27 to trzonek Edisona, najczęściej spotykany, również w świetlówkach kompaktowych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą tradycyjnych świetlówek. Zawsze służymy pomocą i wsparciem.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel