DARMOWA DOSTAWA OD 50ZŁ - POCZTEX24 - REGULAMIN

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kable przewody elektryczne

( ilość produktów: 68 )

Przewody elektryczne to podstawa każdego budynku - domu, mieszkania, obiektów biurowych czy przemysłowych. Jedną z najważniejszych kwestii jest natomiast ich prawidłowe dopasowanie do potrzeb lokalu. Dlatego w każdym przypadku związanym z instalacjami elektrycznymi niezbędna jest przynajmniej minimalna wiedza na ich temat. Dobrze dopasowane kable elektryczne dają gwarancję bezpieczeństwa i funkcjonalności. Kupując przewody elektryczne warto więc stawiać na jakość i doświadczenie specjalistów.

Kable i przewody dopasowane do różnych potrzeb

Kable i przewody elektryczne przeznaczone do podłączenia oświetlenia w domu mają za zadanie utrzymać określone napięcie. Wysoka jakość sprawia, że można uniknąć sytuacji, w których dochodziłoby do ich przegrzania. Przewody elektryczne do podłączenia oświetlenia mają zwykle przekrój minimum 1,5 milimetra. Taka grubość zapewnia minimalne bezpieczeństwo, dlatego często wykorzystuje się kable o większym przekroju.

Jakie kable i przewody zastosować w gniazdkach elektrycznych?

Dopasowane do gniazdek kable i przewody elektryczne, podobnie jak ma to miejsce w instalacji oświetleniowej, powinny mieć określony przekrój. Ich dopasowanie jest natomiast trudniejsze. W przypadku oświetlenia można łatwo stwierdzić, jakiemu obciążeniu będzie poddawany wybrany odcinek. Takiej możliwości nie ma w przypadku gniazdek. Nigdy nie wiadomo, jaka ilość urządzeń zostanie podłączona jednorazowo. Standardowym przekrojem, jeśli chodzi o przewody elektryczne wykorzystywane w domowych gniazdkach, jest grubość 2,5 milimetra.

Kable i przewody elektryczne do zadań specjalnych

Remontując garaż lub warsztat, warto zdecydować się na znacznie grubsze przewody. W tego typu miejscach często wykorzystuje się różnej mocy urządzenia, przez co standardowe kable o małej średnicy mogą okazać się niewystarczające. Najbezpieczniej będzie wykorzystać znacznie wyższej jakości przewody i zyskać pewność, że spełnią one powierzone im zadanie.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel