DARMOWA DOSTAWA OD 50ZŁ - POCZTEX24 - REGULAMIN

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zasilacze gniazdkowe wtyczkowe

( ilość produktów: 25 )

Zasilacz gniazdkowy do LED przeznaczony jest do zasilania wybranego sprzętu. Odpowiednio dopasowany jest gwarancją prawidłowej i bezawaryjnej pracy urządzenia. Zasilacze LED gniazdkowe stosuje się do urządzeń, które standardowo nie zostały przystosowane do pracy przy wykorzystaniu napięcia gniazdkowego na poziomie 230V.

Zasilacze LED gniazdkowe dostępne są w różnych wariantach, przez co wiele osób uważa, że ich dopasowanie jest problematyczne. Podstawą jest jednak uwzględnienie kilku podstawowych parametrów. Warto zwrócić uwagę między innymi na to, jakiego napięcia potrzebować będzie taśma LEDowa, która ma być podłączona do zasilacza. Wiele zależy także od koloru taśmy, jej długości oraz ilości znajdujących się na niej LEDów.

Praktyczne rozwiązanie dla niewielkich instalacji LED

System oświetlenia diodowego (LED) to obecnie najczęściej wybierany rodzaj oświetlenia do naszych mieszkań, przestrzeni komercyjnych, biur i zakładów przemysłowych. Na atrakcyjność tego typu oświetlenia składa się wiele elementów. Przede wszystkim szerokie możliwości zastosowania, trwałości, żywotności i energooszczędność systemu, a także bogaty wybór kolorów i temperatury barwowej diod. Nie bez znaczenia jest fakt, że technologia LED jest przyjazna środowisku. Należy jednak podkreślić, że prawidłowa praca systemu oświetlenia LED, oraz tak ważne parametry jak niezawodność, jakość światła czy trwałość w ogromnej mierze zależy od wyboru odpowiedniego zasilacza. Zasilacze stosuje się do źródeł, które nie są dostosowane do pracy pod napięciem 230V i wymagają prądu o stabilizowanym napięciu, czyli min. systemów LED. W przypadku taśm, listew i modułów LED dobrym rozwiązaniem okazują się zasilacze gniazdkowe do LED.

Czym jest zasilacz wtyczkowy do LED?

Zasilacz wtyczkowy to popularny model zasilacza. Funkcjonalny, atrakcyjny cenowo i przede wszystkim prosty w instalowaniu. Mając do dyspozycji zasilacz gniazdkowy do LED 12V czy 24V (najlepiej typu desktop) o odpowiedniej mocy (zasilacz powinien posiadać 10% zapasu mocy względem potrzeb całej instalacji), wystarczy połączyć go z wejściem przy taśmie i wpiąć urządzenie do gniazdka, by system oświetleniowy zaczął działać. Zasilacze wtyczkowe do LED posiadają zabezpieczenie przeciwnapięciowe, przeciwzwarciowe i przeciążeniowe co gwarantuje bezawaryjną pracę oświetlenia.

Ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie do ledowych źródeł światła to zasilacze gniazdkowe (w sprzedaży zasilacze o różnej mocy) od sprawdzonego producenta, które kupisz w naszym sklepie internetowym Leddo. Sprawdź, również zasilacze modułowe. Zapraszamy!

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel