Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Domofony i dzwonki

( ilość produktów: 6 )
Domofony i Wideodomofony
Dzwonki

Domofony i dzwonki to przydatne urządzenia, które wprowadzają nowoczesność, wygodę i bezpieczeństwo do Twojego domu. Domofony pozwalają na komunikację z osobami znajdującymi się przed Twoimi drzwiami, umożliwiając identyfikację gości przed otwarciem. Z kolei dzwonki to prosty sposób informowania o czyimś przybyciu. W naszej ofercie znajdziesz różnorodne modele, od klasycznych po nowoczesne, dostosowane do różnych stylów i preferencji.

Domofony — jaki wybrać?

Domofon to praktyczne urządzenie do komunikacji charakteryzujące się działaniem na krótkie odległości. Jego działanie skupia się głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i kontroli dostępu. Umożliwia również zdalne otwieranie drzwi zewnętrznych. Możemy je podzielić na:

  • Domofony — umożliwiają komunikację głosową między kasetą bramową a słuchawką wewnątrz pomieszczenia, pozwalając na weryfikację tożsamości osób wchodzących na teren posesji. Na rynku znajdziemy zarówno domofony przewodowe (dwużyłowe), jak i bezprzewodowe, które montujemy bez konieczności użycia okablowania. Oprócz tego rozróżniamy także domofony klasyczne słuchawkowe i bezsłuchawkowe, które dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach.
  • Wideodomofony — to rozbudowane domofony posiadające dodatkową funkcjonalność. Wbudowana wysokiej jakości kamera stale monitoruje obszar przed drzwiami, dzięki czemu mamy możliwość podglądnąć osobę dzwoniącą do domu. Do wyboru mamy różne warianty wideodomofonów: jednorodzinne, dwurodzinne, wielorodzinne; modele z dotykowymi przyciskami lub standardową fizyczną klawiaturą.

Co jest istotne przy wyborze dzwonka?

Dzwonki, zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe (zasilane bateryjnie lub akumulatorowo), stanowią niepozorne, ale niezwykle przydatne urządzenia ułatwiające życie. Informują nas o przybyciu gości, co może być istotne, zwłaszcza w większych przestrzeniach, gdzie pukanie do drzwi może byś niesłyszalne. Dzwonki bezprzewodowe cieszą się większym uznaniem w porównaniu do tych drugich, ponieważ nie wymagają okablowania i umożliwiają montaż w dowolnym miejscu. Kluczowym aspektem przy wyborze dzwonka może być jego dźwięk. Tradycyjne formy przypominać będą nam odgłos np. budzika, ale na rynku możemy znaleźć bardziej nowoczesne urządzenia, które oferują konkretną melodię lub pozwalają na użycie swojej własnej. Bardziej zaawansowane urządzenia pozwolą nam również regulować głośność dźwięku, co jest dodatkowym atutem sprzętu.

Wybierając domofon czy dzwonek do drzwi, warto zadbać o aspekt wizualny. Rynek oferuje wiele wariacji kolorystycznych i rozmiarów, dzięki czemu z pewnością uda się nam wybrać odpowiedni dla naszego domu sprzęt.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel