Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kable, przedłużacze i rozgałęźniki

( ilość produktów: 166 )
Przedłużacze dom, biuro
Przedłużacze ogrodowe
Kable / przewody
Rozgałęźniki "złodziejki"

Spora ilość urządzeń elektrycznych sprawia, że często brakuje miejsca w gniazdkach, aby je podłączyć. Rozwiązaniem tego problemu są przedłużacze elektryczne, bez których ciężko wyobrazić sobie obecnie korzystanie z wielu urządzeń jednocześnie. Przedłużacze elektryczne wykorzystuje się w domach, gdzie konieczne jest rozbudowanie istniejącego gniazdka elektrycznego. Mogą one jednak służyć także w obiektach biurowych i przemysłowych. Zależnie od zapotrzebowania można zdecydować się na różne modele wyposażenia.

Przedłużacze elektryczne - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Przedłużacze elektryczne, które wykorzystuje się w domach zazwyczaj występują w dwóch wariantach. Jednym z najpopularniejszych są modele przypominające listwę, na których znajdują się dodatkowe miejsca na wpięcie urządzeń. Przedłużacze elektryczne wielogniazdkowe zależnie od producenta różnią się między sobą ilością miejsc na wpięcie wtyczek. Najprostsze zazwyczaj mają dwa lub trzy miejsca, a te bardziej rozbudowane pięć i więcej.

Wybierając przedłużacz warto zwrócić uwagę na miejsce w domu, gdzie będzie wykorzystany. Bardzo ważne będzie maksymalne obciążenie, jakiemu będzie mógł być poddany. Nie bez znaczenia jest również grubość kabla. Im wyższa odporność i grubszy kabel, tym bezpieczniej. Przedłużacze elektryczne wielogniazdkowe dostępne są również w  wariantach z dodatkowym wyposażeniem, jak:

  • bezpiecznik przepięciowy,
  • złącza USB,
  • dodatkowy włącznik odcinający zasilanie w listwie.

Właściciele przydomowych ogródków doskonale wiedzą, że dbając o tę przestrzeń konieczne jest koszenie trawy czy wykonywanie innych prac porządkowych. Często w tym celu wykorzystywane są elektronarzędzia - zasilane z sieci energetycznej. Przedłużacze elektryczne nawijane na szpuli przystosowane zostały do pracy na zewnątrz ze sprzętem o dużej mocy. Należy jednak zawsze pamiętać, aby kabel rozwijać ze szpuli, w przeciwnym razie można doprowadzić do jego przegrzania i uszkodzenia.

Sprawdź również przedłużacze ogrodowe, pozwalają na podłączenie urządzeń i lamp na zewnątrz.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel