Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Świetlówki T8

( ilość produktów: 80 )

W kategorii świetlówek T8 znajdziesz szeroki wybór produktów, które cechują się wysoką jakością i energooszczędnością. Oferujemy świetlówki T8 o różnych średnicach i mocy, idealne do zastosowań zarówno w przestrzeni biurowej, przemysłowej, jak i domowej. Wybierz świetlówki T8, które doskonale spełnią Twoje potrzeby oświetleniowe. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Jak działają świetlówki LED?

Świetlówka LED wyposażona jest w rurę jarzeniową, wewnątrz której znajdują się diody LED. Mogą być zasilane jednostronnie lub dwustronnie, co jest uzależnione od ich konstrukcji. Ważne jest jednak, aby na tej podstawie dopasować je odpowiednio do oprawy. W świetlówce znajduje się przetwornica odpowiedzialna za obniżanie napięcia i doprowadzanie go do źródła światła. Jeżeli oba przewody – fazowy i neutralny są doprowadzone tylko do jednego gniazdka, to jest to zasilanie jednostronne. Analogicznie, jeżeli przewody przechodzą przez całą obudowę tak, że docierają również do drugiego trzonka, to jest to świetlówka LED dwustronna.

Zastosowanie świetlówek LED T8

Świetlówka T8 LED jest obecnie jedną z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych w oświetleniu. Cechuje się średnicą rury na poziomie 26 mm. Znalazła swoje zastosowanie w warsztatach i garażach oraz zakładach przemysłowych. Dużą jej zaletą jest możliwość wymiany źródła światła w przypadku uszkodzenia lub zużycia, a więc inaczej, niż jest to w oprawach jarzeniowych. Uszkodzenie jednej świetlówki nie wymusza na nas wymiany wszystkich, a jedynie tej, która tego wymaga.

Świetlówka LED T8 występuje w kilku długościach. Najkrótsza będzie miała 60 cm. Znalazła ona swoje zastosowanie jako oświetlenie dodatkowe, a także w sufitach podwieszanych. Świetlówka o długości 90 cm jest stosunkowo rzadko spotykana i stanowi kompromis pomiędzy krótkimi świetlówkami 60 cm, a już dłuższymi 120 cm. Na pewno warto się nad nią zastanowić, jeżeli mamy ograniczone możliwości montażowe opraw ze względu np. na małą ilość miejsca. Świetlówka LED T8 o długości 120 cm jest aktualnie najbardziej uniwersalną i najczęściej wybieraną spośród wszystkich długości. W halach przemysłowych i warsztatach korzysta się z jeszcze dłuższych świetlówek – 150 cm. Są one też jednocześnie najmocniejsze.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel