Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Oświetlenie 12V i 24V. Zalety oświetlenia niskonapięciowego

2021-12-21

Oświetlenie niskonapięciowe jest doskonałym uzupełnieniem tradycyjnej instalacji. Najczęściej rozwiązanie tego typu wykorzystuje się w przypadku podświetlenia wybranych obszarów w domu, a czasem także w ogrodzie. Oświetlenie 12v lub 24v sprawdza się idealnie tam, gdzie nie jest potrzebne dodatkowe światło. Sprawdź, jak wygląda wykorzystanie oświetlenia niskonapięciowego i odkryj największe zalety tego rozwiązania.

Oświetlenie niskonapięciowe - zalety, które docenisz

Oświetlenie 24v lub 12v to coraz chętniej wybierane rozwiązanie, które można dostrzec w wielu domach, a także obiektach biurowych czy przemysłowych. Sprawdza się idealnie między innymi w sytuacji, kiedy chcesz zapewnić dostatecznie dużo światła nocą w wybranym miejscu, a tradycyjna instalacja w tym obszarze nie zda egzaminu. To jedna z najlepszych opcji w korytarzu domu lub przy podświetleniu mebli. Oświetlenie 12v lub 24v zapewnia trzy najważniejsze korzyści. Jest to:

  • bezpieczeństwo
  • szybki i łatwy montaż
  • spora mobilność.
Oświetlenie 12v lub 24V wykorzystuje prąd o niskim napięciu. W praktyce oznacza to, że jest wyjątkowo bezpieczne. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań instalacyjnych w tym przypadku można uniknąć porażenia - to ważne jeżeli w domu znajdują się niesforne zwierzęta. Co więcej, przy montażu oświetlenia niskonapięciowego, nie ma konieczności korzystania z pomocy elektryka. Wszystkie prace można wykonać samodzielnie. Cała inwestycja nie jest więc dużym wydatkiem.

Oświetlenie niskonapięciowe - wyjątkowo szybki montaż

Oświetlenie niskonapięciowe to przede wszystkim bardzo szybki montaż. Zestaw składa się z kilku podstawowych elementów, które należy ze sobą połączyć - zgodnie z instrukcją producenta. Najważniejsza jest w tym przypadku taśma LED 12V ze specjalnym zasilaczem i sterownikiem. Oświetlenie niskonapięciowe daje ogromne możliwości w przypadku wyboru miejsca montażu. Można bez problemu umieścić je pod sufitem, w okolicy mebli, a nawet w nich samych. W takim przypadku zastosowanie tradycyjnej instalacji nie byłoby możliwe lub jeżeli byłoby, to nie prezentowałoby się tak dobrze.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel