DARMOWA DOSTAWA OD 79ZŁ* - PACZKOMATY INPOST - REGULAMIN

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie oświetlenie do garażu i na podjazd?

2021-10-05

Garaż - dla jednych – przydomowe pomieszczenie służące jedynie do przechowywania auta i niewymagające wielkich przemyśleń w zakresie jego urządzenia. Dla innych – najważniejsze miejsce w domu, które oprócz swej podstawowej funkcji pełni rolę warsztatu, podręcznego magazynu i przestrzeni dla rozwijania zainteresowań i realizowania marzeń. W zależności od tego, jaką funkcję garaż ma spełniać, wyposażamy go w dodatkowe elementy takie jak półki, szafki, stół roboczy itp. no i oczywiście nie możemy zapomnieć o oświetleniu. Ze względu na to, że nie chcemy kusić złodzieja zawartością naszego garażu (brak lub jedynie niewielkie okienka) i oczywiście na zamieszkiwanie w takiej, a nie innej strefie klimatycznej, oświetlenie garażu jest koniecznością i to zarówno jego wnętrza jak i podjazdu do pomieszczenia.

Jakie oświetlenie do garażu wybrać?

Oczywiście zależy nam na tym, by było funkcjonalne, wygodne, energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Ale podstawowe kryterium – dostosowane do naszych potrzeb. Najlepszym rozwiązaniem spełniającym indywidualne wymogi jest oświetlenie LED, a to dlatego, że producenci tego typu oświetlenia zadbali o to, by mogło być ono stosowane nie tylko jako lampa sufitowa, ale oświetlenie punktowe, liniowe czy mobilne. Innego oświetlenia będziemy potrzebować, gdy garaż służy nam jedynie jako miejsce zabezpieczenia auta przed warunkami zewnętrznymi, a innego, kiedy jest miejscem pracy, strefą hobbistyczną czy magazynem rzeczy różnych. W pierwszym przypadku jako oświetlenie pomieszczenia wystarczy, np. świetlówka LED pełniąca rolę lampy sufitowej, w drugim, rzecz wymaga już gruntowego przemyślenia.

Lampa sufitowa jako oświetlenie do garażu

Lampa sufitowa jako ogólne oświetlenie zwykle jest niewystarczające. Jeśli potrzebujemy doświetlenia strefy postojowej, stołu roboczego, szafek do przechowywania sprzętu i narzędzi czy doświetlenia trudno dostępnych miejsc, musimy pomyśleć o montażu oświetlenia liniowego, prawidłowego rozmieszczenia punktowego i zaopatrzyć się w przenośne źródła światła. Cały czas mamy tu na myśli funkcjonalne i wydajne oświetlenie garażu w technologii LED. Pamiętaj, by do garażu wybierać oświetlenie LED emitujące barwę białą, naturalną, która jest najbardziej komfortowa do pracy i niezaburzająca postrzegania innych barw z otoczenia. Dobrze, gdy jako oświetlenie bram garażowych czy głównego źródła światła w garażu wybieramy lampy LED z czujnikiem ruchu (znika problem trafienia sobie we wjazd i szukania włączników prądu po omacku). Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie w garażu oraz w strefie przy garażowej nowoczesnych i wydajnych źródeł światła jakimi są naświetlacze LED.

Naświetlacze LED – co to takiego?

Naświetlacze LED to szerokostrumieniowe reflektory w technologii LED – alternatywa dla tradycyjnych lamp halogenów. Przystosowane do instalowania wewnątrz pomieszczeń jak i stosowane do oświetlania powierzchni zewnętrznych. Ponieważ są one nowoczesnym zamiennikiem lamp z wkładem halogenowym, często określa się je mianem "halogen LED", "reflektor LED", projektor LED lub halopak LED.

Naświetlacze Ledvance

Halogeny LED jako źródło światła wykorzystują diody LED charakteryzujące się wydajnością, są energooszczędne, wydłużają żywotność lamp i są wykonane w technologii przyjaznej dla środowiska. W sprzedaży znajdują się naświetlacze LED o różnej mocy. Wiele modeli zostało fabrycznie wyposażonych w czujniki ruchu lub czujniki zmierzchu, można również taki czujnik podłączyć do zwykłych reflektorów LED. Wybierając halogeny LED do garażu bierzemy pod uwagę funkcję jaką mają spełniać, dobieramy moc (naświetlania i wytwarzania strumienia świetlnego), barwę światła, hermetyczność konstrukcji i ewentualnie decydujemy się na naświetlacze LED z czujnikiem ruchu lub bez tego typu rozwiązania.

Naświetlacze z czujnikiem

To, co przemawia za zastosowaniem naświetlaczy LED do garażu to uniwersalne zastosowanie (również wersje przenośne), możliwość swobodnego montażu, bezpieczeństwo i komfort użytkowania oraz wspomniana wydajność i energooszczędność. Wybierając oświetlenie do pomieszczeń garażowych i terenu wokół pamiętajmy, że odpowiednio dobrane do potrzeb chroni wzrok i gwarantuje nie tylko wygodę i bezpieczne przemieszczanie się, ale również zapewnia nam bezpieczeństwo podczas wykonywanie różnych prac warsztatowych.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel