DARMOWA DOSTAWA OD 79ZŁ* - PACZKOMATY INPOST - REGULAMIN

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać lampkę na biurko? Przygotuj odpowiednie miejsce do pracy i nauki!

2019-08-14

Lampka biurkowa LED FRANCO

Przygotowanie stanowiska pracy lub nauki często kończy się na ustawieniu biurka, położeniu komputera...i tyle. Mało kto zwraca uwagę na to, jak jest ono oświetlone. Nie spędzamy przy biurku czasu jedynie w dzień, gdzie naturalne światło oświetla nasze stanowisko pracy. Często pracujemy przy słabszym świetle i właśnie wtedy musimy zadbać o odpowiednie oświetlenie biurka. Czym kierować się przy wyborze lampki biurowej? Zachęcamy do lektury!

Początek roku szkolnego obfituje w wydatki typu przybory szkolne, odzież itp. Często w ferworze szkolnych zakupów zapominamy o bardzo ważnej rzeczy - kupnie lampki na biurko. Wydawałoby się, że nie jest to istotna potrzeba. Nic bardziej mylnego!

Odpowiednie oświetlenie biurka to lepsza kondycja wzroku, przyswajalność wiedzy i większa efektywność

Oczywiście najlepsze do nauki i pracy jest światło naturalne. W naszej szerokości geograficznej i przy liczbie zajęć dzieci i naszych własnych trudno jednak oczekiwać, że “wyrobimy się" z obowiązkami wykorzystując światło słoneczne. Niestety doświetlanie sztucznym światłem w naszych warunkach jest koniecznością, dlatego musimy zadbać o odpowiednio jasne, równomierne, niemęczące oczu oświetlenie.

Dla osób, którzy po raz pierwszy mierzą się z urządzeniem miejsca do nauki dla dziecka czy miejsca pracy dla siebie - zakup lampki na biurko może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Dzisiaj na rynku jest taka ilość produktów, że wybrać te nie tylko ładne, ale i funkcjonalne jest niezwykle trudno. Warto zatem wcześniej przygotować się do tego wydarzenia, zgłębić temat biurka, oświetlenia i dopiero poczynić zakupy.

By ułatwić państwu wybór odpowiedniej lampki na biurko, przygotowaliśmy kilka praktycznych porad.

Jak wybrać lampkę na biurko?

Zacznijmy od umieszczenia biurka - powinno stać jak najbliżej okna. Najlepiej frontem lub bokiem, przy czym ważne jest przy ustawieniu bocznym, którą ręką się posługujemy (padającego z okna światła nie możemy przysłaniać sobie ręką). Taka sama reguła dotyczy umieszczenia na biurku lampki. Posługujemy się prawą ręką - lampka stoi z lewej strony, lewą - z prawej. Do wyboru mamy lampki na biurko stojące, z klipsem czy uchwytem mocującym. Ważne, by lampka biurkowa nie zabierała zbyt dużo miejsca roboczego i swobodnie można było zmieniać jej położenie. Istotna jest także możliwość regulacji wysokości (źródło światła powinno standardowo znajdować się 35 cm od blatu roboczego) i kierunku padania światła. Wskazane jest ruchome ramię i klosz lampki. Sprawdzajmy długość przewodu (kabel musi dostawać do gniazdka sieciowego).

To nie tylko dekoracja

Najważniejsza jest funkcjonalność - natężenie, barwa i odpowiednie umieszczenie źródła światła. Lampka ma doświetlać blat roboczy, a nie stanowić głównego oświetlenia pomieszczenia. Żółte światło relaksuje i nie sprzyja koncentracji, dlatego wybierajmy lampki emitujące światło białe neutralne lub zimne, które sprzyja koncentracji. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno lampki LED na biurko ze ściemniaczem i wyposażonej w funkcję zmiany barwy. Daje to możliwość dostosowania barwy i natężenia do wykonywanych czynności. Ciepłe światło do relaksu z książką, zimne do wytężonej pracy umysłowej. Dzięki ściemniaczowi lampka biurkowa może posłużyć jako lampka nocna.

Lampka biurkowa LED FRANCO

W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek, które emitują żółte światło, zużywają dużo więcej energii i nagrzewają się (co grozi poparzeniem przy dotknięciu), diody LED nie nagrzewają się, zdecydowanie mają dłuższą żywotność i pozwalają oszczędzać energię elektryczną. Optymalna barwa światła to 3000 – 4000 K (4000K – barwa biała, neutralna). Dużą rolę odgrywa także wskaźnik oddawania barw, co jest istotne przy pracach z wykresami, mapami (gdzie istotny jest kolor). Powinien być wyższy niż 80.

Lampki na biurko dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Jeśli zgłębiliśmy temat funkcjonalności, możemy przejść do estetyki. Młodszym dzieciom z pewnością spodobają się lamki z motywami bajkowymi, młodzieży nowoczesne, my możemy wybrać retro.

Lampa retro młodzieżowaLampka nocna żabka LED

Ciekawym rozwiązaniem są lampki z organizerami na przybory. Dostępność modeli i kolorów lamp biurkowych w sklepie LEDDO jest tak duża, że każdy znajdzie odpowiednią dla siebie. Przygotuj odpowiednio miejsce do pracy i nauki z LEDDO już dziś.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel