Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Inteligentny dom? Z Tuya Smart

2020-07-20

Od czego powinna rozpocząć się budowa inteligentnego domu? Na jakim etapie inwestycji powinniśmy podjąć kluczowe decyzje? I czy ten cały proces może obyć się bez kucia ścian i rozprowadzania kabli?

Pojęcie inteligentny dom utożsamiane jest z możliwością zdalnego sterowania szeregiem posiadanych na wyposażeniu urządzeń. I nie ma znaczenia, czy siedzimy na kanapie w salonie, czy też przebywamy na drugim końcu świata. Możliwości, jakie daje użytkownikowi dzisiejsza technologia, jest wiele - pozwala nam chociażby na sterowanie oświetleniem za pomocą aplikacji. Od czego jednak powinniśmy rozpocząć wprowadzanie takich udogodnień pod swój dach?

Tuya Smart

Sterowanie pilotem to już przeszłość

Kluczową kwestią jest wybór sposobu utrzymywania kontroli nad naszym inteligentnym domem. Nikogo zapewne nie zdziwi, że sterowanie pilotem ustępuje miejsca kierowaniu wszystkimi urządzeniami za pomocą aplikacji zainstalowanej na naszym smartfonie. Z kolei decydując się na konkretną aplikację, powinniśmy zwrócić uwagę na jej uniwersalność i wszechstronność.

Pożądaną cechą jest zdolność współpracy z urządzeniami różnych producentów. Dzięki temu budowa inteligentnego domu będzie dla nas łatwiejsza (i tańsza). Przykładowo nabywając inteligentne żarówki LED czy całe lampy będziemy mogli kierować się wyglądem, funkcjonalnością (i ewentualnie ceną), zamiast ograniczać się do oferty jednego producenta.

Inteligentny dom na miarę XXI wieku

Do polecanych, uniwersalnych aplikacji należy Tuya Smart, dostępna zarówno w wariancie na smartfony z systemem Android, jak i na urządzenia z iOS. Jest intuicyjna, bezpłatna i bezawaryjna. Wśród zalet aplikacji Tuya Smart warto wymienić szybkie instalowanie nowych urządzeń, możliwość konfigurowania ich działania w oparciu o czas miejscowy czy temperaturę, a także opcję współdzielenia zdalnej obsługi z innymi domownikami - każdy steruje wówczas z poziomu własnego smartfona.Aplikacja Tuya Smart

Zalety aplikacji Tuya Smart

Inteligentny dom tworzony w oparciu o Tuya Smart działa bezprzewodowo, w oparciu o technologię Wi-Fi, Bluetooth lub ZigBee. Nie trzeba zatem dziurawić ścian ani przerabiać instalacji. Można bezinwazyjnie zmienić nasz dom na inteligentny, nawet jeśli jesteśmy świeżo po remoncie. Wystarczy zacząć na przykład od oświetlenia sterowanego za pomocą aplikacji. Inteligentne żarówki LED nie wydrenują naszego budżetu domowego. Następnym krokiem może być plafon, lampa czy modne i wszechstronne taśmy LED. Później możemy rozbudowywać nasz domowy system Tuya Smart, dodając do aplikacji sprzęt AGD, kamery i wiele innych urządzeń, wymieniając na nowsze również te, które do tej pory są u nas sterowane pilotem.

System Tuya Smart - warto myśleć długofalowo

Apetyt rośnie w miarę jedzenia i warto o tym pamiętać również przy budowie inteligentnego domu. Nawet jeśli wydaje się nam, że w zupełności wystarczy nam jeden lub dwa zdalnie sterowane plafony lub inne urządzenia, to warto jednak od początku postawić na system, który pozwala na daleko idącą rozbudowę. Kiedy już bowiem przyzwyczaimy się do wygody, jaką daje inteligentny dom, trudno będzie nam powstrzymać się przed wprowadzaniem kolejnych udogodnień. Tym bardziej, że stworzenie inteligentnego domu jest prostsze, niż może się to wydawać. Nie potrzebujemy do tego wcale specjalistycznej wiedzy z zakresu elektroniki czy programowania. System Tuya Smart daje nam też ogromną dowolność w doborze poszczególnych elementów domowego wyposażenia i w kolejności wprowadzania ich pod nasz dach. Warto dodać w tym miejscu, że duża część dostępnych w systemie urządzeń nie wymaga zewnętrznego zasilania i działa na wydajne baterie, co gwarantuje użytkownikowi jeszcze większą swobodę w ich rozmieszczaniu.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel