DARMOWA DOSTAWA OD 79ZŁ* - PACZKOMATY INPOST - REGULAMIN

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego lampa solarna świeci w dzień?

2023-01-24
Dlaczego lampa solarna świeci w dzień?

Lampy solarne to bardzo popularny rodzaj oświetlenia zewnętrznego. Są chętnie wybierane głównie ze względów ekonomicznych oraz estetycznych. Takie źródła światła powinny uruchamiać się dopiero po zmroku. Może się jednak zdarzyć, że będą świecić także za dnia. Warto wiedzieć, co jest tego przyczyną oraz jak sobie poradzić z tym problemem.

W jaki sposób działają lampy solarne?

W ciągu dnia lampa solarna jest oświetlana promieniami słonecznymi. Energia jest gromadzona w ogniwie fotowoltaicznym, a następnie przekazywana do akumulatora, w którym jest magazynowana. Fotorezystor, czyli sterownik, w który wyposażona jest lampa, uruchamia ją po zapadnięciu zmroku. Energia niezbędna do wytworzenia światła jest pobierana z baterii.

Aby oświetlenie solarne działało w odpowiedni sposób, musi być ustawione w miejscu, do którego przez większość dnia dociera słońce. Nie może być przysłonięte czy zacienione np. przez rośliny. Musisz pamiętać także o tym, aby na lampy nie padały inne źródła światła, gdyż może to spowodować ich nieprawidłowe działanie.

Dlaczego lampa solarna świeci w dzień?

Lampa solarna świeci w dzień – co może być tego przyczyną?

Jeśli Twoja lampa solarna świeci w dzień, nie musi to od razu oznaczać poważnej awarii. W pierwszej kolejności sprawdź czujnik zmierzchu, w który jest wyposażona. Może się okazać, że został on przykryty np. liściem. W takim przypadku oświetlenie uruchomi się nawet w słoneczny dzień.

Jeżeli jednak to nie czujnik zmierzchu jest przyczyną nieprawidłowego działania lampy solarnej, zajrzyj do instrukcji. Znajdziesz w niej najważniejsze informacje dotyczące konkretnego modelu oświetlenia. Producent powinien umieścić w niej opis najczęściej występujących awarii oraz sposobów na to, aby je usunąć.

Zapoznając się z instrukcją, możesz dowiedzieć się, dlaczego lampa solarna świeci w dzień. Dopiero gdy wyczerpiesz wszystkie możliwości i nie uda Ci się usunąć awarii, to zgłoś reklamację do producenta.

Lampa solarna nie świeci – najczęstsze przyczyny awarii

Może się także zdarzyć sytuacja, w której Twoja lampa solarna nie świeci po zmroku. Najczęściej występujące przyczyny tego rodzaju awarii to:

  • rozładowana bateria – lampy najczęściej potrzebują około 6 godzin, aby naładować akumulator. Jeśli umieściłeś oświetlenie w miejscu, do którego nie docierają promienie słoneczne, to może ono nie działać poprawnie;
  • niewłączenie lampy – po zakupie sprawdź, czy zdjąłeś wszystkie folie zabezpieczające oraz uruchomiłeś odpowiednie przyciski. Bez tego oświetlenie się nie włączy;
  • zanieczyszczenie powierzchni lampy – kurz, błoto czy inne zabrudzenia mogą uniemożliwić poprawne ładowanie akumulatora. Regularnie sprawdzaj czystość swoich lamp i w razie potrzeby przecieraj je wilgotną ściereczką;
  • uszkodzony czujnik – jeśli lampa mimo zapadnięcia zmroku nie włącza się, to może to oznaczać uszkodzenie tego elementu.

Dlaczego lampa solarna nie świeci po zmroku?

Dlaczego warto wybierać lampy solarne?

Lampy solarne mają wiele zalet, które sprawiają, że ich stosowanie jest tak popularne. Najważniejsze z nich to:

  • brak przewodów i możliwość instalacji w praktycznie dowolnym miejscu, które jest dobrze nasłonecznione,
  • energooszczędność,
  • bezproblemowy montaż,
  • bezpieczeństwo użytkowania,
  • efektowny wygląd.

Oświetlenie solarne doskonale nadaje się do zastosowania zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie czy tarasie. Masz do dyspozycji szeroki wybór różnego rodzaju lamp. Są to zarówno modele przeznaczone do montażu bezpośrednio na gruncie, jak i oświetlenie ścienne, wiszące i stojące. Sprawdź asortyment i wybierz produkty, za pomocą których stworzysz niepowtarzalny klimat na swojej posesji.

Dowiedz się więcej o lampach ogrodowych. Przeczytaj również: Lampy solarne - wszystko, co musisz o nich wiedzieć .

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel