DARMOWA DOSTAWA OD 79ZŁ* - PACZKOMATY INPOST - REGULAMIN

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy inteligentne oświetlenie się opłaca?

2024-02-20
Czy inteligentne oświetlenie się opłaca?

Coraz częściej słyszysz o zaletach inteligentnych rozwiązań oświetleniowych. Żarówki, taśmy, plafony czy kinkiety - modeli na rynku jest naprawdę dużo. Czy jednak rosnąca popularność tych rozwiązań ma przełożenie na realne korzyści w codziennym użytkowaniu? Czy inteligentne oświetlenie naprawdę się opłaca? W naszym artykule spróbujemy odpowiedzieć na to zasadne pytanie. Zainteresowany tematem? Zaczynajmy!

Czym jest smart home?

Zanim przejdziemy do szczegółów, musimy zastanowić się nad samą nomenklaturą. Określeniem "inteligentnego oświetlenia" można nazwać jedną żarówkę LED, którą będziesz mógł sterować za pomocą aplikacji w telefonie. Bardzo często jednak są to rozbudowane systemy, które są w stanie tworzyć harmonogramy włączania i wyłączania światła, identyfikować źródła oświetlenia czy tworzyć plany dostosowane do potrzeb użytkowników. Teraz kiedy już wiesz, co rozumieć przez to określenie, możemy przejść do głównego zagadnienia artykułu - czy takie rozwiązania naprawdę są z korzyścią dla użytkownika?

Inteligentne oświetlenie - jak prezentują się koszty?

Koszty to zawsze jeden z głównych czynników, który wpływa na atrakcyjność danej inwestycji. Nie inaczej jest w przypadku inteligentnego oświetlenia. Choć korzyści płynące z tego rozwiązania są liczne, musisz pamiętać, że koszt zakupu urządzeń oraz modeli prawdopodobnie będzie nieco wyższy, niż w przypadku klasycznych żarówek czy lamp. Ma to szczególne znaczenie gdy decydujesz się na instalację kompleksowego systemu inteligentnego oświetlenia w całym domu. Musisz być gotowy na wydatki związane z zakupem odpowiednich urządzeń i akcesoriów.

Poza kosztami samego sprzętu należy również wziąć pod uwagę dodatkowe opłaty związane z integracją inteligentnego oświetlenia z istniejącą infrastrukturą domową. Często konieczne jest zakupienie dodatkowych urządzeń, takich jak mostki czy huby, które umożliwią komunikację pomiędzy poszczególnymi elementami systemu. Ponadto, jeśli nie mamy doświadczenia w instalacji i konfiguracji tego rodzaju technologii, może być konieczne skorzystanie z usług specjalisty, co także wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Oświetlenie SMART

Czy to jednak powinno odstraszać?

Owszem, może zakup i montaż będą nieco droższe niż w przypadku klasycznych rozwiązań. Nie zmienia to jednak faktu, że w dłuższej perspektywie inteligentne oświetlenie naprawdę się opłaca. Mimo tych początkowych inwestycji nowoczesna technologia może przynieść oszczędności w dłuższej perspektywie czasowej.

Dzięki efektywnemu zarządzaniu energią elektryczną oraz wydłużonej żywotności żarówek czy inteligentnych taśm LED możesz z czasem odzyskać część zainwestowanych środków. Poprzez możliwość regulacji jasności i czasu działania świateł, możesz zoptymalizować zużycie energii, co przekłada się na niższe rachunki za prąd. Inteligentne żarówki LED wyróżniają się również niskim poborem mocy, a długotrwała żywotność diod pozwoli uniknąć częstych wymian elementów oświetlenia. Jest to szczególnie ważne z punktu widzenia troski o środowisko. Poprzednie generacje żarówek w żadnym stopniu nie były ekologiczne. Teraz jest zupełnie inaczej. Technologia jest sprawdzona, przetestowana i dopuszczona do bezpiecznego użytkowania.

Często w przypadku inteligentnego oświetlenia pomija się również kwestię bezpieczeństwa. Jesteś na wakacjach, jednak obawiasz się włamania. Wystarczy dostęp do Internetu, by z dowolnego miejsca na świecie, włączyć oświetlenie o dowolnej godzinie. To wszystko, to nieoceniona wartość inteligentnych rozwiązań!

Oświetlenie SMART RGB

Inteligentne oświetlenie - to się opłaca!

Czy zatem inteligentne oświetlenie w domu się opłaca? Oczywiście, że tak! Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. W zdecydowanej liczbie scenariuszy użytkowania nowoczesna technologia ma przewagę, co ostatecznie prowadzi do oszczędności oraz ochrony środowiska naturalnego. Teraz nadszedł czas wyboru - jakie rodzaje inteligentnego oświetlenia znajdziesz na rynku, dowiesz się z naszego poprzedniego artykułu. Zapoznaj się z ofertą naszych rozwiązań inteligentnego oświetlenia. Razem stwórzmy lepszy świat dla kolejnych pokoleń!

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel