Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Baterie alkaliczne MN27

( ilość produktów: 3 )

Baterie MN27 znajdziesz niezawodne źródło zasilania dla różnorodnych urządzeń, takich jak piloty do bram, alarmy samochodowe, bezprzewodowe dzwonki, piloty do bram garażowych i wiele innych. Baterie typu MN27 charakteryzują się wysoką jakością i długim czasem działania, co sprawia, że są idealnym wyborem do urządzeń o niskim poborze energii, które wymagają stabilnego i niezawodnego zasilania.

Źródło energii, jakim są baterie alkaliczne MN27, jest jednym z najbardziej wydajnych oraz niezawodnych źródeł w tym rozmiarze. Choć pod względem rozmiaru są niewielkie, odgrywają ogromną rolę w dzisiejszym świecie technologii. Te baterie są szeroko wykorzystywane w wielu urządzeniach, a o tym, czemu stały się popularne, dowiesz się w poniższym tekście!

Baterie alkaliczne MN27 - miniaturowa potęga

Musisz wiedzieć, że baterie alkaliczne MN27, to rodzaj baterii, które używają alkalicznego elektrolitu, a sam skrót MN oznacza "manganese zinc", co odnosi się do materiałów katodowych, używanych w tychże niepozornych, lecz potężnych bateriach. Liczba 27 z kolei oznacza rozmiar baterii, który jest stosowany w wielu urządzeniach, taki jak np. piloty do bramy garażowej. Nie ulega wątpliwości, że baterie MN27 są niezwykle cenione ze względu na swoją niezawodność oraz ponadprzeciętną żywotność. Ich konstrukcja oparta na zastosowaniu manganu oraz cynku pozwala na utrzymanie stałego napięcia przez większość cyklu życia baterii, dzięki czemu urządzenia zasilane tymi ogniwami są w stanie działać niezawodnie od początku do końca, bez spadku wydajności. Swoje szerokie zastosowanie znajdują w takich dziedzinach, jak: 

  • elektronika konsumencka, gdzie wielu producentów stosuje je do wszelkiego rodzaju pilotów, służących sterowaniu urządzeniami elektronicznymi, czy nawet w cyfrowych termometrach,
  • elektronika przemysłowa, ponieważ stanowią idealne źródło zasilania dla urządzeń pomiarowych, kontrolnych lub czujników,
  • bezpieczeństwo i alarmy, z uwagi na to, iż wiele zabezpieczeń alarmowych wymaga wydajnego i niewielkiego źródła energii.

Jakie są najpopularniejsze baterie?

Najczęściej wykorzystywanymi bateriami w życiu codziennym są AA oraz AAA, czyli popularne paluszki oraz ich cieńsza i mniejsza wersja. Baterie AA mają oznaczenie R6 i dostępne są w różnych pojemnościach, zależnie od producenta. W przypadku chęci korzystania z urządzenia dłużej niż zazwyczaj warto wybrać te o pojemności 2300 mAh lub większej.

Baterie AAA to tak zwane minipaluszki o oznaczeniu R03. Mają dokładnie takie samo napięcie, co ich większy odpowiednich - czyli 1,5V. Wyróżniają je znacznie mniejsze rozmiary. Baterie tego typu mogą pomieścić od 500 mAh do nawet 1000 mAh.

Baterie akumulatorki a baterie alkaliczne

Baterie alkaliczne oraz akumulatorki wyglądem są nie do odróżnienia. Główna różnica wynika z ich sposobu działania. Klasyczne baterie są także tańszym rozwiązaniem, jednak jeżeli się wyczerpią jedynym rozwiązaniem jest wymiana ich na nowe. Akumulatorki rozładowują się szybciej, jednak ich główną zaletą jest możliwość ich ponownego naładowania.

Sprawdź ofertę baterii MN27 w Leddo

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór baterii MN27, jak również pozostałe popularne rodzaje zasilań, takie jak: baterie litowe, baterie cynkowo-węglowe oraz akumulatory. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktową, a jeśli posiadasz jakieś pytania, koniecznie skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta

Baterie i akumulatory oznacza się również specjalnym, dwucyfrowym symbolem. Pierwsza z liter oznacza technologię, w jakiej wykonana została bateria. Druga informuje o kształcie wykorzystanego ogniwa. 

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel