Wentylatory sufitowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 12

Ustaw kierunek rosnący
na stronę

Jak przetrwać upał w domu i miejscu pracy bez klimatyzacji? Zamontować wentylator sufitowy 

Kiedy przychodzi lato a wraz z nim fala upałów, łapiemy się wszelkich sposobów na przetrwanie gorąca. W warunkach domowych możemy sobie pozwolić na relaks w cieniu, orzeźwiającą kąpiel i skąpy strój, ale w pracy (biuro, hala produkcyjna, sklep itp.) nie jest to możliwe. Rozwiązaniem byłby klimatyzacja, ale niestety nie zawsze i wszędzie jej zamontowanie jest możliwe. Jak wytrzymać w takie upalne dni? Może wentylator sufitowy?

Jak działa wentylator sufitowy?

Wentylator sufitowy to trochę zapomniane, ale nadal skuteczne urządzenie, z pomocą którego praca w upale nie będzie aż tak uciążliwa. Wprawione w ruch łopatki umieszczonego pod sufitem wentylatora wywołują rotację powietrza, a jego poruszające się z dużą prędkością cząsteczki wydają się dużo chłodniejsze, dając wrażenie orzeźwiającej bryzy. Wentylatory sufitowe ze względu na zastosowanie dzielimy na wentylatory do użytku domowego i wentylatory sufitowe przemysłowe. Wentylatory sufitowe przemysłowe to bardzo wydajne urządzenia, które znajdują zastosowanie w halach produkcyjnych, przestrzeniach sklepowych, warsztatach, biurach. Ich rola nie ogranicza się jedynie do schładzania powietrza latem, ale zimą może znacznie podnieść efektywność ogrzewania (spycha ciepłe powietrze w dół i w ten sposób niweluje różnice temperatury między posadzką, a stropem). Stosowanie wentylatorów zapobiega zawilgoceniom pomieszczeń i pojawieniu się pleśni. By wentylator sufitowy mógł w pełni spełniać swoja funkcję musi być odpowiednio dobrany do wielkości i przeznaczenia pomieszczenia (rozpiętość ramion, klasa szczelności). To co wyróżnia współczesne wentylatory sufitowe to niskie koszty eksploatacji, opcja płynnej regulacji obrotów, możliwość sterowania przy pomocy regulatorów lub naściennych włączników, a także możliwość współpracy z czujnikiem temperatury. Do nabycia także wentylatory sufitowe z oświetleniem.

Rozważasz montaż wentylatorów sufitowych? Zajrzyj do naszego sklepu internetowego. Każdy produkt z naszej oferty jest fachowo opisany, dzięki temu bez problemu znajdziesz artykuły jakich potrzebujesz. Sprawdź, również klimatyzatory dostępne w naszej ofercie.