Latarki czołowe

Niezależnie od tego czy jeździsz na rowerze, uprawiasz trekking, jogging, survival, czy po prostu lubisz nocne spacery, profesjonalne latarki czołowe zawsze mogą Ci się przydać. Najlepsze latarki czołowe przydają się nie tylko w nocy - korzystają nich również specjaliści badający jaskinie, czyli speleolodzy. Istnieje spory wybór, jeżeli chodzi o latarki czołowe - mocne, słabsze, mniejsze i większe. Dlatego urządzenie tego typu warto dopasować do własnych potrzeb.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

Ustaw kierunek rosnący
  1. Latarka czołowa LED HEADLAMP 70lm 1 W LED + 3xAAA KODAK
    28,99 zł
    Wysyłka w 24H
    Dostępne 11 szt.
na stronę

Latarki czołowe - mocne i sprawdzone modele

Argumentem, który przemawia na korzyść, jeżeli chodzi o profesjonalne latarki czołowej, jest sposób ich montażu. Mocuje się je na głowie, dzięki czemu zyskuje się dwie wolne ręce. Pozwala to na zachowanie balansu oraz korzystanie z innych sprzętów - np. telefonu, kijków czy różnego rodzaju narzędzi. Kolejną istotną kwestią jest kierunek światła, jakie zapewnia latarka czołowa - świeci zawsze tam, gdzie patrzy osoba nosząca czołówkę.

Najlepsze latarki czołowe zbudowane są z uwzględnieniem trzech najważniejszych kwestii. Zalicza się do nich technologię oświetlenia, mocowania i sposób zasilania.

Profesjonalne latarki czołowe - wytrzymała budowa

Podstawą, jeżeli chodzi o profesjonalne latarki czołowej jest element oświetleniowy. Kluczowy w tym przypadku jest wybór modeli, które mają system LEDowy. Część czołówek ma także kilka źródeł światła, a w zależności od przełączenia możliwe jest użytkowanie jednego z nich lub skorzystanie ze wszystkich jednocześnie. Zaletą LEDów jest ich duża wytrzymałość, jak również możliwość sterowania strumieniem światła za pomocą zastosowanych soczewek.

Najlepsze latarki czołowe wyróżniają się solidnymi pasami i klamrami pozwalającymi na stabilne zamocowanie ich na głowie. Pozwala to na ustabilizowanie światła podczas wykonywanych czynności. Część modeli może mieć także zamiast pasów specjalnie regulowane obręcze.

Sprawdź, również latarki akumulatorowe dostępne w naszym sklepie.