DARMOWA DOSTAWA OD 79ZŁ* - PACZKOMATY INPOST - REGULAMIN

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Biuro i gabinet

( ilość produktów: 82 )

Biuro oraz gabinet to miejsca, gdzie funkcjonalność oświetlenia ma kluczowe znaczenie. Bez względu na to, czy to biuro, w którym codziennie dzielimy przestrzeń z kolegami z pracy, czy gabinet w naszym domu lub mieszkaniu, jedno jest pewne: oświetlenie musi być dostosowane w taki sposób, aby zapewnić najwyższy komfort pracy. Odpowiednie światło wpływa na naszą produktywność, koncentrację oraz ogólną wydajność w wykonywaniu obowiązków zawodowych, dlatego też rozmieszczenie źródeł światła w pomieszczeniu oraz regulacja intensywności światła jest bardzo istotnym aspektem.

Jak wybrać oświetlenie LED do biura?

Dziś nie ma wątpliwości, że atmosfera w biurze ma wpływ na naszą efektywność. Kluczowym czynnikiem jest właściwe oświetlenie. Badania jednoznacznie pokazują, że najwyższy poziom koncentracji osiąga się przy barwie dziennej, czyli przy naturalnym świetle. Aby efektywnie wykonywać pracę, niezbędne są odpowiednie warunki. Ergonomia stanowiska znacząco zależy od oświetlenia. Co więcej, chroni także przed zmęczeniem i problemami z oczami. Źle dobrane oświetlenie może spowodować olśnienie (zbyt duża jasność) lub senność (zbyt duża ciemność). Dodatkowo, migotanie (efekt stroboskopowy) może prowadzić do dezorientacji i rozdrażnienia. Wybór odpowiednich lamp do biura nie tylko spełnia rygorystyczne normy BHP, ale także obniża koszty eksploatacji dzięki mniejszemu zużyciu prądu.

Jakie lampy do gabinetu w domu?

Zanim wybierzemy oświetlenie do naszego domowego biura, musimy pamiętać, żeby dostosować je do naszych potrzeb i gustów. Spędzając kilka godzin w jednym pomieszczeniu, potrzebujemy źródła światła, które odpowiednio oświetli nasze miejsce pracy. Nie może być ono zbyt słabe, ponieważ będziemy musieli wytężać wzrok, ale też niezbyt mocne, aby nie obciążać szybko oczu. W biurze w domu świetnie sprawdzi się neutralna barwa światła. Przykładowy wybór to lampa z ruchomymi przegubami, które umożliwiają dowolne ustawienie ramion oraz kąta padania światła, elegancka lampka biurkowa z tkaninowym abażurem lub metalowa lampa stojąca na łamanej nodze, której źródło światła można dobrać według własnych upodobań.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel