Zimowa Wyprzedaż - SPRAWDŹ   

Gniazda teleinformatyczne

Gniazda teleinformatyczne

Obiekty biurowe i przemysłowe wyposażone są w szereg różnego rodzaju udogodnień. Podstawą każdego lokalu jest jednak dostępność gniazdek elektrycznych i teleinformatycznych. Zależnie od zapotrzebowania konieczne jest zastosowanie jednego z tych rozwiązań. Gniazda teleinformatyczne są jednym z rozwiązań, które stosuje się na co dzień w lokalach biurowych, jednak coraz częściej pojawiają się również w domach prywatnych.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

Ustaw kierunek rosnący
na stronę

Gniazda teleinformatyczne i elektryczne

Podstawowym elementem każdej sieci są gniazdka. Do niedawna w budynkach mieszkalnych w większości przypadków pojawiały się modele elektryczne. Te pozwalają na podłączenie do nich sprzętu codziennego użytku, między innymi pralki, ekspresu do kawy czy ładowarki do telefonu. Z uwagi na typ prądu w Polsce – zmienny – stosuje się gniazdka typu E, czyli z dwoma wejściami oraz jednym bolcem. Liczba gniazdek zależy od liczby sprzętów, jakie będą podpięte w jednym czasie. Warto jednak zdecydować się na większą ich ilość i strategiczne rozmieszczenie w różnych miejscach w domu, aby zapewnić sobie późniejszy komfort ich używania. Gniazda teleinformatyczne pozwalają na podłączenie wszelkich kabli – w tym antenowego czy internetowego. 

Wejścia, w które wyposażone są gniazda teleinformatyczne


Zależnie od wybranego modelu wyróżnia się gniazda, które przeznaczone do różnych zastosowań. Te, które odpowiadają za podłączenie do sieci internetowej wyposażone są w dwa wejścia RJ45 lub RJ12. Drugim typem, jeżeli chodzi o gniazda teleinformatyczne są warianty pozwalające na wpięcie do nich kabla antenowego. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest jednak gniazdo, które łączy w sobie zarówno wejście RJ45, jak i wejście antenowe. Gniazda teleinformatyczne w domach najczęściej montuje się w pobliżu telewizorów lub w pomieszczeniu zaadaptowanym na biuro czy pokój gier.

Oferujemy, również gniazdka wtyczkowe. Zachęcamy do zajrzenia!