ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Żarówki LED są najbardziej energooszczędnym źródłem oświetlenia. Dostarczają energię przekształconą w światło widzialne w skali 80-95% - zwykłe żarówki tylko 5-10%. Bardzo małe straty podczas przetwarzania prądu w światło – a to przekłada się na oszczędność. Żarówki emitują jasne światło, przy minimalnym poborze prądu.

ŻYWOTNOŚĆ

Żarówki LED mają długi czas pracy od 35 000 do 50 000 godzin. Najczęściej spotyka się halogeny LED o żywotności 30.000 godzin, co przekłada się na około 3,5 roku ciągłego świecenia.

TRWAŁOŚĆ

Żarówki LED są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne – nie posiadają kruchych elementów. Są też odporne na działanie ciepła, zimna, wibracji, wstrząsów itd.

EKOLOGIA

Żarówki LED to produkt ekologiczny, nie zawierają substancji szkodliwych dla człowieka i środowiska, jak np. rtęć. Poddawane są także recyklingowi.

BEZPIECZEŃSTWO

Żarówki LED wytwarzają niskotemperaturowe źródło światła. Przekształcają większość energii na światło, a nie na ciepło – zmniejsza to ryzyko pożaru i pozwala na zastosowanie żarówek LED z różnymi materiałami wrażliwymi na ciepło.

DEKORACJA

Żarówki LED dostępne są w wersjach dekoracyjnych, co daje dużą swobodę aranżacyjną. Żarówki dekoracyjne LED mają przeróżne kształty, formy, barwy – w przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek.

DEKORACYJNA ŻARÓWKA AC LED CAL35 E14 CWW-R 1,2W
Dekoracyjna PHILIPS Novallure LED P45 E14 2W=10W

Zobacz więcej ŻARÓWEK LED»